<
>
    30. kolo, Základní část | sobota 27/04/2019, 17:00 | Městský stadion | O2 TV Fotbal

Bez karet

Návštěva: 1 707 diváků (34 % z kapacity 5 000)

Mladá Boleslav skončila po základní části sedmá vinou horší vzájemné bilance se šestým Linercem a ve skupině o Evropu ji čeká dvojzápas s Teplicemi. Zlín obsadil devátou příčku a ve stejné skupině vyzve Olomouc.

Jako první zahrozil ve třetí minutě Zlín. Kapitán Železník po Slaměnově rohovém kopu zamířil z první těsně vedle branky. V sedmé minutě o sobě dali vědět domácí. Přikrylův centr našel ve vápně Mešanoviče, jehož hlavičku gólman Rakovan pokryl.

Ve 14. minutě otevřeli Středočeši skóre. Mešanovič přihrál za zlínskou obranu na Komličenka a nejlepší ligový kanonýr se po přesné přízemní střele k tyči radoval z 23. gólu v sezoně. Mladá Boleslav byla nadále nebezpečnější, jenže Rakovan zneškodnil jak Mešanovičovu střelu, tak Komličenkův přímý kop z dálky.

V 39. minutě zastavil ve vápně hostující obránce Buchta nedovoleně Fulneka a z následné penalty přidal Komličenko druhou branku domácích. K vyrovnání rekordu Davida Lafaty v nejvyšší samostatné soutěži z ročníku 2011/2012 chybí třiadvacetiletému Rusovi už pouze jeden gól, a to bude mít k dispozici ještě minimálně dva zápasy nadstavby.

Středočeši dokázali, že se poučili z prvního vzájemného utkání sezony ve Zlíně, kde rovněž vedli 2:0, ale nakonec prohráli 2:3. Komličenko se totiž ve 43. minutě změnil v nahrávače a kapitán Přikryl po jeho přihrávce přízemní střelou k tyči zvýšil na 3:0.

Po změně stran ubrala Mladá Boleslav z tempa a Rakovan mnoho práce neměl, stejně jako na druhé straně Šeda. V 77. minutě se hosté ocitli blízko snížení, když mladoboleslavský bek Hájek ve snaze zastavit zlínský centr hlavičkoval do vlastní tyče. Chvíli poté vystřelil Komličenko z přímého kopu těsně nad.

Mladá Boleslav zvítězila po třech utkáních a "Ševce" porazila po dvou porážkách. Zlín, který předchozí dva ligové souboje v Mladé Boleslavi vyhrál, nenavázal na triumf proti Slavii z minulého kola a prohrál pátý z posledních šesti duelů. Na hřišti soupeřů neskórovali svěřenci trenéra Romana Pivarníka čtyřikrát po sobě.

Hlasy po utkání:

Jozef Weber (trenér Mladé Boleslavi): "Měl bych si užívat vítězství, ale nemůžu. Když jsem viděl tabulku, píchlo mě u srdce. Na Dukle jsme se připravili o šestku a to ve mně je, přestože dnešní výkon byl dobrý. Potvrdili jsme jarní nárůst formy. Jsem rád hlavně za první půli, hráli jsme v pohybu, kombinačně, vytvářeli jsme si spoustu situací a myslím, že to lidi bavilo. Dneska byl prostor i pro to, že jsme tam mohli vidět další hráče, Haška a mladého dorostence Provazníka. Čeká nás play off, na které se musíme důkladně připravit a máme ještě možnost napravit zaváhání na Dukle."

Roman Pivarník (trenér Zlína): "Největší rozdíl jsem viděl v útočné dvojici soupeře. Boleslav dokázala dát góly z brejkových situací přes střed hřiště, kde jsme nebyli schopní pohlídat si náběhy hráčů, a to rozhodlo. Kádr se oslabil, ale dokázali jsme uhrát střední skupinu. Olomouc je hodně těžký soupeř, má výborné jaro. Hráči, kteří tam jsou, se trochu probudili, spadl z nich psychický tlak, že nebojovali o záchranu. Pro nás je důležité, jak se dají zdravotně do pátku do kupy naši zranění hráči."

FK Mladá Boleslav - FC Fastav Zlín 3:0 (3:0)

Branky: 14. a 40. z pen. Komličenko, 43. Přikryl.
    Rozhodčí: Machálek - Caletka, Šimáček.