<
>
    23. kolo, Základní část | pátek 01/03/2019, 18:00 | Městský stadion Ostrava | ČT sport

Návštěva: 9 994 diváků (66 % z kapacity 15 081)

Zlín se po dlouhé sérii neúspěchů musel ještě vyrovnat s neúčastí Gajiče a nejlepšího střelce Vyhnala, ale úvod v Ostravě mu vyšel. Proti nepřesně a staticky hrajícímu soupeři si ve 20. minutě vytvořil zásluhou Poznarova průniku první velkou možnost, se kterou Jiráček naložil, jak měl, a volejem do Laštůvkova protipohybu otevřel skóre.

Baníku úvodní dvacetiminutovka nesedla, ale pomohl si standardní situací. Holzerův centr se ve 25. minutě dostal odrazem na malém vápně k Barošovi, který hlavou míč s pomocí tyče poslal za brankovou čáru a dal svůj šestý gól v sezoně.

Domácí se pak nadechli a rozhýbali a dostali Zlín pod tlak. Rychlý kontr z 30. minuty po Hrubého přihrávce zakončoval znovu Baroš, ale jeho ránu zastavilo břevno. Ostravu táhli hlavně Baroš s Kuzmanovičem, který to před poločasovou přestávkou zkoušel jedovatou ranou z dálky a Rakovan obtížný projektil s problémy vyrazil.

Po pauze se hra znovu vyrovnala. Ostravu mohl v 62. minutě poslat do vedení Baroš, který se zbavil obránce, ale promarnil vhodný okamžik pro přihrávku na nekrytého Filla před prázdnou branku. Hosté v podstatě z protiútoku šokovali ostravský stadion zásluhou Poznara, který vypálil zhruba z dvaceti metrů a jeho přízemní rána skončila u tyče.

Další úder schytala Ostrava 17 minut před koncem - po druhé žluté kartě byl vyloučen Hrubý a domácí dohrávali v deseti. Riskující Baník v 82. minutě mohl dorazit Džafič, ale ze sóla Laštůvku nepřekonal.

Zlín si v přesilovce tři body pohlídal. Dvě minuty před koncem málem zvýšil Čanturišvili, ale od třetí branky Laštůvku zachránila tyč. V nastavení ostravský gólman ještě lapil úniky a stoprocentní příležitosti Hronka a Čanturišviliho.

Bohumil Páník (trenér Ostravy): "Zlín ukázal, jak se hraje fotbal, když jste zahnáni do kouta. Změnili některé hráče v sestavě, například Hlinka jim ucpal prostor šest. Nám naopak vypadl Adam Jánoš, bohužel se nám ho nepodařilo nahradit a chyběla nám tam ta jeho práce. Otevřeli jsme v tom prostoru ve druhém poločasu dveře Poznarovi a soupeř tím zápas zlomil. Za stavu 1:1 jsme měli tři brankové situace, kdy jsme to mohli zlomit. Pak věřím, že bychom to dovedli do vítězného konce. Takový je fotbal. Nesmíme dávat hlavy dolů."

Roman Pivarník (trenér Zlína): "Všichni víme, že jsme šli na Baník v nepříjemné situaci, protože jsme předtím zápasy nezvládli. Předvedli jsme ale velmi kompaktní výkon. Udělali jsme změny v rozestavení i v sestavě. Byl to týmový výkon. Věděl jsem, že potřebujeme silnou záložní řadu a být aktivní, abychom se nedostali pod tlak. Baroše a Diopa jsme dokázali pokrýt, Hlinka to zvládl fantasticky. Na to, že tři měsíce nehrál, tak odehrál vynikající výkon. Důležitá je ale pokora a aby hráči takhle pokračovali dál. Těší mě, že ta výhra byla podpořená výkonem."

FC Baník Ostrava – FC Fastav Zlín 1:2 (1:1)

Branky: 25. Baroš - 20. Jiráček, 63. Poznar.
    Rozhodčí: Julínek - Moláček, Podaný.
    ŽK: Hrubý, Procházka, Baroš, Fleišman - Čanturišvili, Bačo, Rakovan, Poznar.
    ČK: 73. Hrubý. Diváci: 9994.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Kuzmanovič (79. Šindelář), Mešaninov (61. Fillo), Hrubý, Holzer (69. Granečný) - Baroš, Diop. Trenér: Páník.

Zlín: Rakovan - Holík, Buchta, Bačo, Bartošák - Hlinka - Čanturišvili (89. Hronek), Jiráček, Podio (90. Hnaníček), Džafič - Poznar (82. Jakubov). Trenér: Pivarník.