<
>
    23. kolo, Základní část | sobota 02/03/2019, 17:00 | Stadión U Nisy | O2 TV Sport

Návštěva: 9 546 diváků (96 % z kapacity 9 900)

Do sparťanské sestavy se místo potrestaného Štetiny vrátil stoper Plechatý a poprvé na jaře hrál od začátku nejlepší letenský střelec zimní přípravy útočník Drchal. Za Liberec poprvé po návratu ze Slavie nastoupil záložník Sýkora.

Slovan začal aktivněji, vysoko napadal a skoro celou první půli byl nebezpečnější. V 11. minutě se domácí dožadovali penalty za údajnou Costovu ruku ve vápně, sudí Franěk však po konzultaci s videorozhodčím pokutový kop nenařídil.

V 21. minutě mířil Potočný na zadní tyči jen do boční sítě a chvíli nato sparťanský brankář Nita vyškrábl povedenou střelu bývalého letenského hráče Karafiáta z přímého kopu. Pět minut před přestávkou musel ze hřiště kvůli zranění domácí stoper Kačaraba a v den svých 24. narozenin se dostal na trávník Koscelník.

Po pauze Sparta znatelně přidala a v 56. minutě otevřela skóre. Na Dočkalův centr z přímého kopu si naskočil Costa a hlavičkou s pomocí tyče překonal Nguyena. Zimbabwský obránce se v lize trefil po třech letech.

V 69. minutě se domácí opět dožadovali penalty, ale videorozhodčí hru rukou neodhalil. Pokutového kopu se Liberec dočkal až deset minut před koncem poté, co Franěk po zhlédnutí videa odpískal držení Kozáka hostujícím Zahustelem. Sám faulovaný ale střelou k tyči trefil brankáře Nitu a nenavázal na dvě branky z předchozích dvou jarních domácích zápasů po zimním příchodu do Liberce. V další šanci pak Kozáka zastavil ofsajd.

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 56. Costa.
    Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vitner - Královec (video).
    ŽK: Kozák, Potočný - Sáček, Costa, Zahustel.
    Diváci: 9546.

Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba (40. Koscelník), Karafiát, Hybš - Potočný, Breite (70. Musa), Oscar, Pešek - Sýkora (60. Nešický) - Kozák. Trenér: Hornyák.

Sparta: Nita - Zahustel, Plechatý, Costa, Hanousek - Sáček, Frýdek - Hložek, Dočkal (90. Hašek), Karlsson (64. Čivič) - Drchal (71. Tetteh). Trenér: Ščasný.