<
>
    12. kolo, Základní část | sobota 20/10/2018, 15:00 | Andrův stadión | ČT sport

Návštěva: 3 429 diváků (27 % z kapacity 12 474)

Zlínští byli v úvodu nebezpečnější. Matejov z dálky vypálil nad břevno, branku minula i hlavička Beauguela. Francouzský útočník předtím dostal míč do sítě, ale gól neplatil kvůli jeho ofsajdu. Domácí poté hru vyrovnali a ve 24. minutě podržel Zlín brankář Dostál zneškodněním Plškovy hlavičky.

Závěr prvního poločasu znovu patřil zlínskému týmu. Hnaníček však v dobré pozici trefil pouze Buchtu a ještě větší šanci zahodil v poslední minutě Lukáš Holík, který sám před olomouckým gólmanem zamířil těsně vedle.

I druhý poločas začali lépe "Ševci". Bartošákovu ránu ještě vyrazil Buchta, ale v 50. minutě se postavil k přímému kopu Beauguel a levačkou přesně trefil horní růžek. Byl to pro něj sedmý ligový zásah v sezoně.

Olomoučtí se poté zvedli a soupeře zatlačili. Po závaru v pokutovém území Štěrba minul branku. V 76. minutě Plšek nacentroval do šestnáctky, Nešpor ještě promáchl, ale volný Texl nezaváhal. Pětadvacetiletý záložník se prosadil po minutě na hřišti. Podle opakovaných televizních závěru však byl Nešpor v těsném ofsajdu.

V závěru už se skóre nezměnilo. Ránu domácího Housky po teči bránících hráčů skončila vedle, na druhé straně se zase neujaly pokusy Gajiče a Beauguela.

Hlasy po utkání:

Václav Jílek (trenér Olomouce): "Dobrý bod, musíme ho brát dneska. I vzhledem ke kvalitě soupeře, byť také asi není v optimálním složení. Ukázal tady, proč okupuje přední příčky. Vzhledem k tomu vývoji, kdy jsme prostě tahali za kratší konec a prohrávali, je to vždycky složité. Těžko jsme se tam dostávali. Taky z toho důvodu musíme bod brát. Měli jsme dvě domácí utkání, ale pořád bych to dával do kontextu Sparta, Zlín. To jsou dva mančafty z první pětky a máme s nimi čtyři body, takže pevně věřím, že se od toho odrazíme a budeme body sbírat dál i s mužstvy, které jsou někde kolem nás. Co se týče hry, tak myslím, že hodně vyrovnané utkání. Možná jedna dvě šance na každé straně. Hodně nepříjemný a silný Beauguel, který nám dneska dělal problémy, uhrál to. Absolutně nestandardní složení obranné čtveřice. Myslím, že se to asi ještě nikomu nepodařilo, že by mu vypadli všichni čtyři stopeři."

Michal Bílek (trenér Zlína): "Myslím si, že jsme dnes sehráli nejlepší z těch zápasů, kdy jsme nebodovali naplno. V první půli jsme podali výborný výkon, ve druhé půli do té 60., 70. minuty také. Pak domácí hru zjednodušili a dostali nás trochu pod tlak. Dali jsme krásnou branku, ale branku na 1:1 jsme dostali z ofsajdu, což nás mrzí z toho důvodu, že to není poprvé. Na Dukle jsme dali regulérní gól i v Plzni. Trošku nám to vzalo pár bodů, ale jedeme dál. Teď nás čeká Sparta a chceme se na ni co nejlíp připravit a zkusit ji porazit. Kluci dnes předvedli těch 60 minut výkon, který po nich chci, a zaslouží pochvalu. Získali jsme bod se soupeřem, který má velkou kvalitu. Mohli bychom být spokojení, ale v koutku duše nás mrzí, že jsme nevyhráli."

SK Sigma Olomouc - FC Fastav Zlín 1:1 (0:0)

Branky: 76. Texl - 51. Beauguel.
    Rozhodčí: Rejžek - Nádvorník, Flimmel.
    ŽK: Sladký, Buchta - Jiráček, Dostál, Gajič, Bartošák, Matejov.
    Diváci: 3429.

Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba (74. Texl), Polom (11. Chvátal, 59. Dvořák), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař - Nešpor. Trenér: Jílek.

Zlín: Dostál - Bačo, Buchta, Gajič - Hnaníček, Jiráček - Matejov (90.+2 Libor Holík), Lukáš Holík (71. Hronek), Bartošák - Beauguel, Poznar (80. Jakubov). Trenér: Bílek.