<
>
    1. kolo, Základní část | sobota 29/07/2017, 17:00 | Doosan Aréna

Návštěva: 9 624 diváků (83 % z kapacity 11 597)

Vrba udělal v základní sestavě čtyři změny oproti úternímu duelu 3. předkola Ligy mistrů s bukurešťským FCSB. V brance nastoupil debutant Hruška, do obrany se vrátil Hejda a v záloze dostali od začátku šanci Hořava se Zemanem. Ani na lavičce nebyl bek Limberský.

Po úvodní aktivitě Dukly převzali iniciativu domácí. Hejda nejprve hlavičkoval do tyčky, ale v 11. minutě už plzeňský stoper po Hrošovského centru přesnou hlavičkou překonal brankáře Radu.

Za pět minut už vedla Plzeň o dva góly. Krmenčík si na půlce lehce obhodil osmatřicetiletého obránce Jiránka a postupoval na Radu společně s Hrošovským, který akci zakončil střelou do odkryté branky.

Druhý tým uplynulé sezony dominoval a dál se tlačil do útoku. Ve 33. minutě Havel našel v šestnáctce Krmenčíka a ten zvýšil pohotovou ranou o břevno. Dukla působila odevzdaným dojmem. Na poločasových 4:0 upravil ve 42. minutě volný Hořava po Kopicově zpětné přihrávce.

Ve druhém poločase plzeňský tlak oslabil a domácích šancí ubylo. Zeman po standardní situaci střílel těsně mimo, pak se dostali do hry i Pražané. Z přímého kopu Dukly o kousek přestřelil Podaný. Jeho spoluhráč Holenda v 69. minutě hlavičkoval do tyče a poté nechal při střele z úhlu vyniknout Hrušku.

Plzeň v lize porazila Duklu počtvrté za sebou bez inkasované branky a ideálně se nachystala na středeční odvetu s bývalou Steauou Bukurešť.

Pavel Vrba (trenér Plzně): "V první části jsme hráli velice dobře, měli jsme štěstí, že jsme dali brzo gól a Dukla musela hrát otevřeně. Nám se dařilo přecházet do rychlých brejkových situací a skvěle jsme ty situace týmově dohrávali. Bohužel ve druhém poločase už jsme nebyli tak přesní. Možná s vidinou těžkého středečního utkání už jsme nebyli ani tak běhaví jako v prvních 45 minutách, takže zápas neměl takovou kvalitu jako v prvním poločase. Pohlídali jsme to, i když Dukla měla nějaké šance a mohla dát gól. Ale výsledek je pro nás hodně povzbudivý vzhledem k dalším zápasům, které nás čekají."

Jaroslav Hynek (trenér Dukly): "Na hřišti to bylo jednoznačně o Viktorce Plzeň. Nám se v prvním poločase nepodařilo vůbec realizovat náš záměr a Viktorka nás prakticky rozebrala a dala krásné góly. V druhém poločase už to bylo zase o něčem jiném z naší strany. Myslím, že se nám tam podařilo spoustu mechanismů, které hrát chceme. Ať v ofenzivě nebo v defenzivě. Také si musíme uvědomit, že Viktorka už měla určitý odskok a hrála určitě i úsporněji. I z toho důvodů tam bylo více prostoru pro naší hru. Byly tam dvě nebo tři šance, abychom s tím něco udělali a ten výsledek nebyl tak markantní pro Viktorku."

FC Viktoria Plzeň - FK Dukla Praha 4:0 (4:0)

Branky: 11. Hejda, 16. Hrošovský, 33. Krmenčík, 42. Hořava.
    Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Kříž.
    ŽK: Krmenčík - Hanousek, Kušnír.
    Diváci: 9 624.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hájek, Havel - Hrošovský (81. Kolář), Živulič - Kopic, Hořava, Zeman (70. Petržela) - Krmenčík (59. Řezníček). Trenér: Vrba.

Dukla: Rada - Kušnír, Bezpalec (46. Ostojič), Jiránek, Podaný - Hanousek, Bilovský (76. Koreš), Tetour - Brandner (46. Mustedanagič), Holenda, Schranz. Trenér: Hynek.