<
>
    12. kolo, Základní část | sobota 29/10/2016, 20:15 | Městský stadion | ČT sport

Návštěva: 2 410 diváků (48 % z kapacity 5 000)

V sestavě Boleslavi překvapivě chyběl kapitán Magera, který ve středu v poháru nastřílel hattrick. Místo něj dostal šanci Mebrahtu a právě australský útočník určil ráz prvního poločasu. Už po 80 vteřinách se po brejku uvolnil v rohu pokutového území a parádní střelou poslal Boleslav do bleskového vedení. Trefil se tak popáté v sezoně.

Zlínu se tak rozpadla taktika hrát zezadu na brejky a musel se snažit tvořit. Boleslav však potvrzovala formu a do hry hosty moc nepouštěla. Naopak sama hrozila z brejků. Ve 20. minutě se dostal za obranu Přikryl, obhodil si gólmana, ale z úhlu netrefil prázdnou branku.

Další šanci měl opět Mebrahtu, který se dostával za obránce, ale než zkrotil neposedný míč, tak mu ho sebral brankář Dostál. Zlín zahrozil až v závěru poločasu, kdy po standardní situaci propadl míč s Diopovi, jeho nebezpečnou střelu, ale stihla obrana zablokovat.

Po změně stran se hrálo dlouho bez šancí na obou stranách. Boleslav sice kontrolovala hru, ale nedařilo se jí potvrdit vedení. S blížícím se závěrem naopak přenechávala stále více iniciativu Zlínu, který ucítil šanci.

A v 74. minutě přišel pro domácí trest za pasivitu. Vukadinovič dostal ideální dlouhý pas za obranu od Traoreho, využil své rychlosti a tváří tvář gólmanovi v zakončení nezaváhal. Zlín se tak prosadil z první přímé střely na branku.

Pět minut na to navíc využil nedorozumnění v domácí obraně střídající Harba a skóre otočil. Boleslav se pak vrhla do útoku, ale prohru už neodvrátila. Doma ztratila podruhé za sebou.

FK Mladá Boleslav - FC Fastav Zlín 1:2 (1:0)

Branky: 2. Mebrahtu - 74. V. Vukadinovič, 79. Harba.
    Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Moláček.