16MFK Karviná2929:5222
    28. kolo, Základní část | pátek 15/05/2015, 20:30 | Generali Arena | ČT sport

Návštěva: 5 507 diváků (30 % z kapacity 18 349)

VIDEO, FOTO: iSport.cz

Sparta nastoupila s vědomím, že její prohra by darovala titul Plzni, a proto se do soupeře hned od úvodu zostra pustila a po jedenácti minutách vedla 2:0. Postarali se o to Pavel Kadeřábek s Davidem Lafatou, který se tak s 18 zásahy osamostatnil v čele tabulky střelců před Milanem Škodou ze Slavie.

Slovácko sice po čtvrthodině snížilo z ojedinělé akce technickou střelou Michala Trávníka, o tři minuty později ale vrátil domácím dvougólový náskok první trefou v sezoně Lukáš Vácha. V 21. minutě vedli Letenští zásluhou Václava Kadlece už o tři góly, ale v závěru poločasu snížil Jaroslav Diviš.

Bezstarostný fotbal pokračoval i po přestávce a v 50. minutě trefil Václav Kadlec po průniku břevno, o minutu později už ale mířil přesně a zaznamenal čtvrtý gól v posledních třech utkáních. Pod pátou branku Sparty se navíc čtvrtou asistencí v zápase podepsal záložník Dočkal.

Letenští mají díky vítězství na druhém místě tříbodovou ztrátu za první Plzní, která má ale pondělní zápas s Jihlavou k dobru. A pokud Viktoria vyhraje, získá dvě kola před koncem mistrovský titul. Sparta si také pojistila druhé místo, ale Jablonec ještě v neděli čeká duel s Mladou Boleslaví.

Slovácko naopak dostalo počtvrté z posledních šesti vzájemných zápasů se Spartou čtyři branky a dál se trápí, když prohrálo třetí z posledních čtyř ligových zápasů.

Ohlasy trenérů:

Zdeněk Ščasný (trenér AC Sparta Praha): Po prohře s Plzní jsme se potřebovali dostat se do klidu, protože hráči byli zklamaní, protože se nám naskytla šance na titul a my ji nevyužili a zahodili. Pořád pro nás byla motivace druhé místo, ale nebylo to snadné. Nakonec padlo sedm branek a zápas se musel líbit. Chvílemi jsme předváděli kvalitní hru, ale co mi vadilo, že jsme nekontrolovali zápas celých 90 minut. Měli jsme také několik šancí, které jsme měli řešit víc v klidu.

Svatopluk Habanec (trenér 1. FC Slovácko): Byli jsme svědky hrozně divokého začátku, který nám nevyhovoval už v Plzni a my jsme to zopakovali znovu, kdy jsme nechytli náběh Kadeřábka. Celkem jsme dostali čtyři branky z pěti po individuálních chybách a to si musíme vyříkat. Opakuje se nám to, obrana je nedůsledná. Sice jsme snížili, ale s naším obranným stylem nešlo vyhrát. Zápas pro nás dopadl nepříznivě, proto je naším cílem bodovat ve dvou zbývajících zápasech s Mladou Boleslaví a na Slavii.

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 5:2 (4:2)

Branky: 21. a 51. Kadlec, 5. Kadeřábek, 11. Lafata, 18. Vácha - 14. Trávník, 42. Diviš.
    Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Peřina.
    ŽK: Vácha - Došek.
    Diváci: 5507.
    SYNOT Hráči utkání: Bořek Dočkal - Libor Došek.

AC Sparta Praha: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Vácha (84. Shala), Matějovský (70. Mareček) - Kadlec, Dočkal, L. Krejčí (58. Konaté) - Lafata. Trenér: Ščasný.

1. FC Slovácko: Heča - Kuncl (87. Prajza), T. Rada, Košút, Reinberk - Diviš (73. Galuška), Valenta, Trávník, Havlík, Kerbr (58. Hlúpik) - Došek. Trenér: Habanec.