<
>
    12. kolo, Základní část | neděle 26/10/2014, 15:45 | Generali Arena | ČT sport

Návštěva: 7 731 diváků (42 % z kapacity 18 349)

Sparta k utkání nastoupila tři dny po utkání Evropské ligy se Slovanem Bratislava a do tempa se dostávala pomalu. Dlouho byl její jedinou šancí Dočkalův pokus z 16. minuty, domácí ale postupně ovládli hru a v závěru poločasu přišly i další příležitosti. Konaté a znovu Dočkal však v nadějných pozicích neuspěli.

Boleslav v prvním poločase zahrozila jen jednou. Lalkovičovu střelu po brejku tečoval stoper Holek, ale domácí gólman Bičík si i přes potíže s míčem nadvakrát poradil.

Do druhé půle vstoupila Sparta tlakem - Kadeřábka odzbrojil včasným vyběhnutím Hruška a Costa po rohu střílel v dobré pozici vysoko nad. Domácí se prosadili až v 60. minutě, kdy Dočkalovu střelu těsně před Hruškou tečoval Ščuk.

Reprezentační záložník, který skóroval ve třetím ligovém utkání za sebou, byl i u další nebezpečné akce Sparty, ale Lafata po jeho centru hlavičkoval zblízka nad.

Boleslav v závěru posílila střídáním útok a zvýšila aktivitu, ale do vyložených šancí se nedostala. Bičík tak oslavil jubilejní 100. start v lize čistým kontem.

Sparta vyhrála popáté za sebou a v příštím kole si v Plzni zahraje o první místo. Naopak Boleslav zaznamenala druhou prohru za sebou a čekání na výhru ze hřiště soupeře prodloužila na pět zápasů.

Vítězslav Lavička (trenér AC Sparta Praha):
     Před zápasem s Plzní je to důležitá výhra, protože jsme nechtěli, aby nám Viktoria odskočila. O únavě nechci spekulovat, co jsem se kluků před zápasem ptal, tak se všichni cítili dobře. Bylo to spíš o soupeři, protože je třeba vidět, že Boleslav přijela velmi organizovaná a my jsme museli dobývat její obranný blok. Proto si cením toho, jak šli hráči za vítězstvím a jak stupňovali tlak a zúročili naši kvalitu.
    Karel Jarolím (trenér FK Mladá Boleslav): Myslím, že až na jednu situaci, ze které padl gól, jsme celkem obstáli. Hlavně v obraně, protože Sparta se do vyložené šance nedostala. Ale v přechodové fázi a v útoku jsme byli málo nebezpeční, nebyli jsme silní na míči. Trošku jsme počítali s tím, že Sparta bude po Evropské lize v Bratislavě se Slovanem unavená, proto je škoda, že jsme nepřečkali tlak soupeře, protože pak by to víc nahrávalo nám.

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)