<
>
    14. kolo, Základní část | sobota 08/11/2014, 20:15 | Stadion Střelnice | ČT sport

Návštěva: 2 210 diváků (39 % z kapacity 5 690)

Jablonec přitom nezačal nejlépe a už v deváté minutě pustil Mladou Boleslav do velké šance. Po Ščukově přihrávce šel Wágner ze strany sám na Hrubého, ale vůbec netrefil branku. Jablonec zahrozil vzápětí - Kopic sklepl dlouhý míč do vápna k Rossimu, který se pěkně položil do střely, se kterou si ale poradil hostující gólman Hruška.

Další nadějnou možnost měl v nastavení prvního poločasu Doležal, který se po rychlé akci Jablonce dostal za obranu Mladé Boleslavi, ale i tentokrát si s jeho pokusem poradil připravený Hruška.

Mladoboleslavský brankář byl v hlavní roli také po přestávce. V 50. minutě zpoza vápna pohotově vystřelil mezi nohama obránce Kopic, ale Hruška byl opět na místě. O čtyři minuty později už ale nestačil na hlavičku Mingazova, který zaznamenal třetí gól v pátém zápase.

Jablonec po vstřelené brance převzal kontrolu nad hrou a v 70. minutě musel během několika vteřin Mladou Boleslav zachraňovat Hruška. Nejprve po Kopicově zpětné přihrávce vychytal Romeru a vzápětí si poradil i se střelou střídajícího Crnkiče.

Jablonec potvrdil, že se mu doma daří a ani v sedmém zápase nenašel na Střelnici přemožitele (5 výher, 2 remízy). Za vedoucí Viktorií Plzeň, která v neděli nastoupí v Jihlavě, zaostává o dva body. Boleslav naopak prodloužila svou venkovní mizérii, když z posledních šesti zápasů na soupeřových hřištích získala pouhé dva body a už 446 minut nedala gól.

Jaroslav Šilhavý (trenér Jablonce): Bodů, byť po takhle hubeném výsledku, si hodně považujeme, protože Mladá Boleslav hrála výborně silově a rychle dopředu. V prvním poločase měla i hodně šancí a těší mě, že počínaje brankářem Vlastou Hrubým, obranou čtyřkou a Tomášem Hübschmanem před nimi si naše defenziva pomalu sedá. To, že nedostáváme góly je právě i tou sehraností.

Karel Jarolím (trenér Mladé Boleslavi): Vzhledem k průběhu prvního poločasu nás musí mrzet, že jsme s šancemi naložili, tak jsme s nimi naložili. Při první příležitosti stačilo, aby Wágner trefil branku, ale když ji netrefíme, tak nemůžeme myslet na góly. Sice to bylo dlouho 0:0, ale to bychom museli být v obraně důslednější. Jablonec nám bohužel bodově odskočil, o to víc mě mrzí, že jsme tady chtěli a hlavně i měli bodovat, protože herně jsme se soupeři minimálně vyrovnali.

FK Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
    Branka: 54. Mingazov.
    Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Jiřík.
    ŽK: Martin Doležal I. - Ďuriš, Magera.
    Diváci: 2210.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Kopic (90. Mišůn), Rossi, Hübschman, M. Pospíšil (87. Jun), Mingazov (70. Crnkič) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.

Mladá Boleslav: Hruška - J. Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Šisler (74. Magera), Ščuk, Tavares, Bartl (37. Zahustel) - Ďuriš (83. M. Vukadinovič), Wágner. Trenér: K. Jarolím.