>
    11. kolo, Základní část | sobota 19/10/2013, 17:00 | Ďolíček

Bez branek

Návštěva: 4 024 diváků (64 % z kapacity 6 300)

Do souboje dvou celků bojujících o záchranu vstoupili aktivněji hráči v zeleném. Hned ve druhé minutě se do šance dostal Jan Moravec, s jeho střelou však brankář Blažek neměl žádné potíže. Zato po další Moravcově akci už musel jihlavský brankář předvést naplno svůj um. Tečovaný balon vyrážel zpod břevna k Matěji Štochlovi a pak lapil i jeho dorážku.

Největší šance prvního poločasu byla k vidění ve 33. minutě. Jihlavská obrana trestuhodně zapomněla na Matěje Štochla, který dostal parádní přihrávku přímo před hostující bránu. Štochl si však míč špatně zpracoval a proto nevystřelil tak, jak by si představoval. Svým pokusem pouze nechal vyniknout brankáře Blažka, díky kterému tak i nadále svítil na výsledkové tabuli nerozhodný stav.

Do poslední slibné příležitosti prvního poločasu se opět dostali domácí. Jakub Hora však z dobré střelecké pozice pouze přestřelil jihlavskou bránu, a tak oba týmy odcházely i přes převahu Bohemians do šaten za bezbrankového stavu.

Obraz hry se v druhém poločase moc nezměnil. Bohemka do něj vstoupila o poznání aktivněji, z čehož plynula pro domácí řada zajímavých příležitostí. Do té největší se v 62. minutě dostal David Bartek, který ze tří metrů trestuhodně přestřelil hostující bránu.

Tlak domácích v závěru ještě zesílil, fanoušci hnali Klokany dopředu, ale gólu se nakonec nedočkali. Hráči domácích nedokázali proměňovat nadějné příležitosti a v jihlavské brance zářil vynikající brankář Blažek. Vysočina si tak nakonec hlavně díky jemu z Ďolíčku odváží cenný bod za remízu 0:0.

Ohlasy trenérů po utkání:

Jozef Weber (Bohemians Praha 1905): Když se na to podívám z pohledu Bohemky, tak si myslím, že jsme dneska podali na naše možnosti dobrý výkon. Přiznám se upřímně, že jsem po výsledku 0:0 klukům v kabině poděkoval. Odehráli to, na co máme, hráli jsme v pohybu, s chutí a dostali se do šancí. To, že se nám žádnou nepodařilo proměnit, je druhá věc. Každý bod je pro nás v této situaci dobrý a určitě jím nepohrdneme. Nejsme v situaci, kdybychom mohli ohrnovat nosem nad bodem z ligového utkání. Jsem s výkonem spokojený, určitě jsme měli blíže k vítězství, ale bod také bereme.

František Komňacký (FC Vysočina Jihlava): V první půli jsme jakž takž byli na míči, ale skoro vůbec jsme nebyli nebezpeční pro soupeřovu bránu, kromě jedné nebo dvou situací. Ve druhém poločase jsme byli výrazně horší než domácí. Ti nás předčili především pohybem, nasazením a vůlí utkání vyhrát. Myslím, že můžeme hovořit o štěstí, že jsme tady ukopali nerozhodný výsledek. Můžeme poděkovat především našemu nejlepšímu hráči Jardovi Blažkovi za velmi jistý výkon. Jediné, co mě může trošku těšit, je to, že jsme ve třetím soutěžním utkání nedostali gól a naše obranná fáze by se mohla zlepšit.

Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava 0:0
    Rozhodčí: Franěk - Blažej, Mokrusch.