>

Zprávy

• Plzeň díky využité přesilovce uspěla v Jablonci a vyhrála pošesté v řadě

17/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně zvítězili v 25. kole FORTUNA:LIGY v Jablonci 2:1 a upevnili si třetí místo. Cestu k šesté ligové výhře v řadě otevřel Lukáš Hejda. Po změně stran sice střídající Jan Chramosta vyrovnal, ale po vyloučení domácího Matěje Polidara vstřelil šest minut před koncem vítězný gól Tomáš Chorý. Severočeši prohráli po čtyřech kolech, doma v lize vyšli bodově naprázdno po šesti zápasech a poprvé od říjnového zápasu s Bohemians a v tabulce zůstali desátí.
    • Plzeň ve šlágru čtyřmi góly rozložila mistra. Sparta padla podruhé v sezoně

10/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty utrpěli ve šlágru 24. kola FORTUNA:LIGY v Plzni debakl 0:4 a v čele tabulky mají už pouze jednobodový náskok před druhou Slavií. Západočechy poslal před vyprodaným stadionem v 45. minutě do vedení Tomáš Chorý, čtyři minuty po pauze zvýšil Cheick Souaré. Za chvíli dostal červenou kartu hostující kapitán Ladislav Krejčí a Viktoria přesilovku využila k dalším dvěma gólům. Nejprve se prosadil lídr tabulky kanonýrů Pavel Šulc a v 70. minutě podruhé Chorý.
    • Plzeň vyhrála v Pardubicích a uspěla počtvrté v řadě. Šulc dal dva góly

02/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně zvítězili ve 23. kole FORTUNA:LIGY na hřišti oslabených Pardubic 3:2 a upevnili si třetí místo v tabulce. Domácí už od šesté minuty hráli bez vyloučeného Denise Halinského, přesilovku využili na přelomu poločasů Lukáš Kalvach a dvakrát nejlepší střelec aktuálního ročníku ligy Pavel Šulc. Východočeši zdramatizovali utkání zásluhou Kryštofa Daňka a vlastního gólu Kalvacha.
    • Rychlý nástup Plzně rozhodl, Viktoria vyhrála na půdě Bohemians

17/02/2024 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Plzně v 21. kole FORTUNA:LIGY zvítězili na stadionu Bohemians 1905 2:0 a upevnili si třetí místo v tabulce. Západočeši rozhodli zápas v Ďolíčku už v úvodních 12 minutách, během nichž se trefili Tomáš Chorý a nejlepší týmový střelec v sezoně Pavel Šulc.
    • Plzeň díky trefě Cadua v nastavení skolila Baník a slaví první jarní výhru

13/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně zvítězili v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY v Ostravě 1:0. Západočeši rozhodli v třetí minutě nastavení, kdy se trefil bývalý hráč Baníku Brazilec Cadu. Viktoria si po sobotní remíze s Mladou Boleslaví připsala první vítězství v jarní části sezony, v nejvyšší soutěži pošesté za sebou neprohrála a zvýšila svůj náskok na třetím místě tabulky před čtvrtým Slováckem na čtyři body. Slezané v lize potřetí za sebou utrpěli porážku a zůstali osmí.
    • JVC Hráč a trenér měsíce: Havlík obhájil prvenství, mezi trenéry vyhrál Koubek

22/12/2023 | Aktuální zprávy
      Stejně jako měsíc zpátky se mu dařilo a podruhé v řadě ovládl tradiční anketu FORTUNA:LIGY. Ocenění JVC Hráč měsíce opět získal záložník Slovácka Marek Havlík, jenž s deseti góly přezimuje na čele tabulky střelců a k tomu vytvořil nový rekord. Druhé prvenství v anketě během aktuální sezony nejvyšší soutěže zaznamenal i trenér Plzně Miroslav Koubek (poprvé triumfoval v srpnu). Viktoria pod jeho vedením neztratila v prosincových ligových zápasech ani bod a v tabulce s utkáním k dobru figuruje v elitní trojce.
    • Plzeň otočila duel v Olomouci, Západočechům pomohla Digaňova chyba

17/12/2023 | Reportáže
      Plzeňští fotbalisté zvítězili v 19. kole FORTUNA:LIGY v Olomouci 3:1 a zimní přestávku stráví na třetím místě neúplné tabulky. Domácí poslal do vedení už v deváté minutě Denis Ventúra, ale bleskově vyrovnal Pavel Šulc a v poslední minutě první půle dokonal obrat Sampson Dweh. Pojistku Viktorie po změně stran přidal v páté minutě nastavení střídající Matěj Vydra.
    • Plzeň zvládla dohrávku v Mladé Boleslavi a je třetí. Šulc dal dva góly

06/12/2023 | Reportáže
      Plzeňští fotbalisté zvítězili v dohrávce 6. kola FORTUNA:LIGY v Mladé Boleslavi 3:1, v lize naplno bodovali po dvou zápasech a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. Dva góly Západočechů vstřelil Pavel Šulc, který už v páté minutě otevřel skóre. Těsně před pauzou vyrovnal Martin Suchomel, ale v 51. minutě se trefil opět Šulc. V závěru nastavení přidal pojistku Robin Hranáč.
    • Plzeň v boji o čelo opět ztratila, z Hradce veze pouze bod

25/11/2023 | Reportáže
      Plzeňští fotbalisté v 16. kole FORTUNA:LIGY jen remizovali v Hradci Králové 1:1. Domácí poslal do vedení v 11. minutě Michal Leibl, v 73. minutě vyrovnal Cadu. Západočeši v nejvyšší soutěži neporazili Hradec potřetí za sebou.
    • Překvapivou výhru Slovácka v Plzni režíroval dvougólový Havlík

12/11/2023 | Reportáže
      Plzeňští fotbalisté v 15. kole FORTUNA:LIGY překvapivě podlehli Slovácku vysoko 1:4 a doma ve FORTUNA:LIZE podruhé za sebou prohráli. Viktorii poslal v 17. minutě do vedení Tomáš Chorý, ale krátce před pauzou srovnal Merchas Doski. Po změně stran se mezi 63. a 72. minutou dvakrát trefil Marek Havlík a jeden gól dal Pavel Juroška.
    • Slavia ztratila duel s Plzní, ve druhé půli rozhodl Jirka. V čele ligy je opět Sparta

05/11/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně ve šlágru 14. kola FORTUNA:LIGY nečekaně zvítězili na stadionu Slavie po obratu 2:1. Pražané jako poslední tým utrpěli první porážku v této sezoně nejvyšší soutěže a z druhého místa v tabulce ztrácejí dva body na obhájce titulu Spartu. Domácí poslal ve vyprodaném Edenu do vedení ve 13. minutě Mick van Buren, ale po změně stran otočil stav dvěma góly Erik Jirka.
    • Karviná šokovala v Plzni, výhru nováčka trefil hlavou Čavoš

29/10/2023 | Reportáže
      Plzeňští fotbalisté ve 13. kole FORTUNA:LIGY doma překvapivě prohráli s Karvinou 0:1 a po druhé porážce v lize po sobě klesli na páté místo tabulky. Jediný gól utkání vstřelil v 76. minutě Patrik Čavoš. Slezský nováček, kterého výrazně podržel brankář Dominik Holec, poprvé v sezoně bodoval venku a posunul se na 12. pozici.