>

Zprávy

• Baník v hornickém derby dvakrát ztratil vedení a s Karvinou remizoval

14/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy remizovali ve 28. kole FORTUNA:LIGY ve slezském derby s Karvinou 2:2. Domácí po gólech svého nejlepšího střelce v sezoně nejvyšší soutěže Ewertona dvakrát vedli, ale soupeř vždy odpověděl a díky brankám střídajícího Martina Regáliho a Andriji Ražnatoviče dosáhl na bod.
    • Bez branek. Karviná s Plzní si rozdělily body, Viktoria přišla o Sýkoru

06/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně nečekaně remizovali v 27. kole FORTUNA:LIGA v Karviné bez branek a ani podruhé v sezoně nováčka nejvyšší soutěže neporazili, na podzim mu doma podlehli 0:1. Viktoria je pevně usazena na třetí příčce tabulky, ve čtvrtek ji čeká úvodní utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy s Fiorentinou. Na něj si chystala i záložníka Jana Sýkoru, který se však brzy zranil a musel být vystřídán. Slezané navzdory zisku cenného bodu zůstali předposlední.
    • Spáčil druhým gólem ve FORTUNA:LIZE zařídil Hradci vítězství nad Karvinou

31/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Hradce Králové v utkání 26. kola FORTUNA:LIGY porazili Karvinou 2:1 a posunuli se na 11. místo tabulky. Domácí poslal v 25. minutě do vedení Štěpán Harazim, jeho spoluhráč Jakub Klíma ještě do pauzy vlastní brankou srovnal. V nastavení první půle dostal červenou kartu hostující Amar Memič a přesilovku využil v 65. minutě Karel Spáčil. Slezský nováček zůstal na předposlední příčce tabulky, poslední České Budějovice však mají večerní zápas se Spartou k dobru.
    • Karviná se odlepila ze dna, Dynamo zmrazil Iván trefou z penalty v nastavení

16/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Karviné v utkání 25. ligového kola porazili po trenérské změně České Budějovice 2:1 a ve FORTUNA:LIZE po 11 zápasech zvítězily. Dva týmy ode dna tabulky si tak vyměnily pořadí. Slezský nováček se posunul na 15. příčku a poslední místo přenechal Jihočechům, kteří na něj ztrácejí bod. Dynamo poslal ve 20. minutě do vedení Jan Suchan, ale do pauzy srovnal Amar Memič a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat z penalty střídající Alex Iván.
    • Liberec si poradil s Karvinou, Slovanu trefil výhru z penalty Rabušic

09/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Liberce porazili v utkání 24. kola FORTUNA:LIGY Karvinou 1:0. O druhém jarním vítězství Slovanu rozhodl v 84. minutě z penalty střídající útočník Michael Rabušic. Severočeši naplno bodovali po třech kolech a posunuli se na sedmou příčku neúplné tabulky. Slezský nováček nejvyšší soutěže v lize jedenáctkrát za sebou nezvítězil, na jaře prohrál pět ze šesti zápasů a zůstal poslední.
    • Slovácko otočilo duel na půdě Karviné, Havlík dal jedenáctý gól v sezoně

02/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slovácka otočili vývoj zápasu 23. kola FORTUNA:LIGY, vyhráli v Karviné 3:1 a po sérii tří proher poprvé v jarní části bodovali. Domácí šli do vedení po půlhodině hry brankou Dávida Krčíka, ve 37. minutě vyrovnal Vlasij Sinjavskij. Po přestávce hosté využili přesilovku po vyloučení Emmanuela Ayosiho z konce úvodního poločasu a brankami Stanislava Hofmanna a Marka Havlíka si zajistili výhru. Tým z Uherského Hradiště si upevnil čtvrtou příčku v tabulce. Slezané nezvítězili v lize podesáté za sebou a zůstali poslední.
    • Teplice na jaře zůstávají bez porážky, Karviná bodovala poprvé od prosince

24/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Teplic v 22. kole FORTUNA:LIGY remizovali doma 2:2 s Karvinou a neprohráli ani ve čtvrtém utkání jarní části nejvyšší soutěže. Hosty poslal do vedení ve 14. minutě premiérovou trefou v lize slovenský obránce Dávid Krčík. V 53. minutě vyrovnal z penalty Daniel Fila a obrat dokonal v 64. minutě egyptský útočník Muhammad Jásir. V 79. minutě přesto zařídil Slezanům první jarní bod Nigerijec Adeleke Akinyemi.
    • Slavia zvítězila nad Karvinou, sešívaným pomohl dobrý vstup do zápasu

18/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie ve 21. kole FORTUNA:LIGY zvítězili v Karviné hladce 3:0 a částečně odčinili remízu 1:1 ve středeční dohrávce ve Zlíně. Pražané rozhodli o svém triumfu dvěma slepenými brankami mezi 15. a 17. minutou, kdy se nejprve prosadil El Hadji Malick Diouf a poté se trefil Mojmír Chytil. Po změně stran se podruhé radoval Diouf. Vršovičtí ovládli i druhý vzájemný souboj v sezoně.
    • Pardubice zvládly dohrávku v Karviné a na jaře zůstávají stoprocentní

14/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Pardubic v dohrávce 18. kola FORTUNA:LIGY zvítězili v Karviné 3:0. Skóre otevřel ve 24. minutě Kryštof Daněk, na něhož navázal v 75. minutě Marek Icha a další střídající hráč Ladislav Krobot o dvě minuty později přidal pojistku. Domácí dohrávali závěr bez vyloučeného Davida Mosese.
    • Vedoucí Sparta si poradila s Karvinou, Slezany načal trefou nůžkami Krejčí

10/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty začali jarní část sezony FORTUNA:LIGY vítězstvím 3:0 na hřišti nováčka z Karviné. Pražany poslal v utkání 20. kola v prvním poločase do vedení kapitán Ladislav Krejčí a po přestávce zvýšili Adam Karabec s Janem Kuchtou. Obhájce titulu v nejvyšší soutěži posedmé za sebou vyhrál a vede neúplnou tabulku o osm bodů před městským rivalem Slavií, která má dva zápasy k dobru. Slezané šest kol po sobě nezvítězili a zůstali čtrnáctí. Ve středu je čeká odložený domácí duel s Pardubicemi.
    • Karviná ubránila čisté konto, z Jablonce veze bod

16/12/2023 | Reportáže
      Jablonečtí fotbalisté se před zimní přestávkou rozloučili s fanoušky domácí bezbrankovou remízou s Karvinou. V 19. kole FORTUNA:LIGY si připsali už osmý nerozhodný výsledek, což je nejvíce v sezoně nejvyšší soutěže. Severočeši přezimují na 11. místě tabulky, slezský nováček figuruje o tři příčky níže, ale má k dobru odložený zápas s Pardubicemi.
    • Karviná začala v Boleslavi excelentně, odváží si však pouze bod

13/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Mladé Boleslavi v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY doma s Karvinou dotáhli dvoubrankovou ztrátu a remizovali 2:2. Slezský nováček si už v úvodních 13 minutách vytvořil náskok po gólech Amara Memiče a Martina Doležala. Ještě do přestávky ale snížil Tomáš Ladra a v 64. minutě vyrovnal Júsuf Hilál, který předtím na konci prvního poločasu neproměnil penaltu.
    • Juliš vystřelil Olomouci v Karviné posun na třetí příčku

25/11/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Olomouce zvítězili v 16. kole FORTUNA:LIGY v Karviné 2:0. Kvůli hustému sněžení a úklidu hrací plochy trvala poločasová přestávka 35 minut. O vítězství Hanáků rozhodl brankami v sedmé a 46. minutě Lukáš Juliš, který se s osmi góly dostal do čela střelecké tabulky soutěže. Sigma vyhrála po čtyřech kolech a v neúplné tabulce poskočila na třetí místo. Karviná potřetí za sebou nebodovala a Hanáky ani ve 13. vzájemném ligovém duelu neporazila. Nováček nejvyšší soutěže klesl na 14. příčku.