16MFK Karviná2528:4817

Zprávy

• Kanga proměnil dvě penalty a Sparta otočila utkání s Olomoucí

16/03/2019 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty ve 25. kole FORTUNA:LIGY díky dvěma penaltám otočili zápas s Olomoucí a vyhráli 2:1. Třetí tým tabulky v jarní části sezony i pošesté zvítězil a stáhnul náskok druhé Plzně na pět bodů. Sigmu na Letné poslal do vedení na konci první půle Šimon Falta, ale po změně stran ze dvou pokutových kopů během pěti minut otočil skóre Guélor Kanga. Hanáci navíc po vyloučení Martina Nešpora dohrávali v deseti.
    • Sparta zničila čtyřmi góly Plzeň, nastavovat se muselo 11 minut

09/03/2019 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty rozstříleli ve 24. kole FORTUNA:LIGY Plzeň 4:0 a západočeského rivala v nejvyšší soutěži porazili nejvýraznějším rozdílem od října 2000. Pražany poslal v desáté minutě do vedení Adam Hložek, který se stal nejmladším střelcem v historii samostatné ligy. V 29. minutě přidal pojistku z penalty Guélor Kanga a po změně stran se trefili Michal Sáček a v nastavení Matěj Pulkrab. Chvíli před čtvrtým gólem byl vyloučen hostující Jan Kovařík.
    • Sparta přivítá ve šlágru 24. kola úřadujícího mistra z Plzně

09/03/2019 | Preview
      Praha - Vrcholem 24. kola FORTUNA:LIGY bude sobotní šlágr mezi třetí Spartou a druhou Plzní. Pražané by rádi protáhli jarní vítěznou sérii a stáhli jedenáctibodové manko na úřadující mistry. Ti však letenského rivala porazili v sedmi z posledních devíti utkáních nejvyšší soutěže.
    • Costa zařídil Spartě vítězství, Kozákovi se z penalty nepodařilo vyrovnat

02/03/2019 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty vyhráli ve šlágru 23. kola FORTUNA:LIGY v Liberci 1:0. O prvním ligovém vítězství Pražanů na hřišti Slovanu po šesti zápasech a skoro sedmi letech rozhodl v 56. minutě hlavičkou Costa Nhamoinesu. V 81. minutě mohl z penalty vyrovnat Libor Kozák, ale brankáře Florina Nitu nepřekonal. Letenští vyhráli i čtvrté jarní kolo a na třetím místě tabulky odskočili čtvrté Ostravě na šest bodů. Liberec je sedmý.
    • Sparta i v deseti hráčích vyhrála souboj o třetí místo proti Ostravě

24/02/2019 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty porazili ve 22. kole FORTUNA:LIGY v přímém souboji o třetí místo Ostravu 3:2. Pražané v sestavě s navrátilcem a reprezentačním kapitánem Bořkem Dočkalem zvítězili i ve třetím jarním utkání a odskočili soupeři v tabulce na tři body. Hosté vedli od 26. minuty díky Damemu Diopovi, ale v 39. minutě srovnal Lukáš Štetina a po pauze otočil stav David Moberg Karlsson. V 61. minutě byl vyloučen Štetina, ale Baník v přesile inkasoval od Václava Drchala a v závěru už jen snížil Nemanja Kuzmanovič. Ostrava prohrála po pěti kolech.
    • Sparta přivítá v bitvě o třetí flek ostravský Baník

24/02/2019 | Preview
      Praha - V jediném dnešním utkání 22. kola FORTUNA:LIGY přivítá pražská Sparta letitého rivala Baník Ostrava v souboji o třetí místo v tabulce. Za domácí tým může nastoupit i reprezentační kapitán Bořek Dočkal, který v pátek podepsal smlouvu a vrátil se na Letnou po angažmá v Číně a severoamerické MLS.
    • Sparta v pětigólové bitvě přetlačila Duklu a posunula se na třetí pozici

18/02/2019 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty v dramatické dohrávce 21. kola FORTUNA:LIGY zvítězili na hřišti Dukly 3:2 a poskočili na třetí místo tabulky o skóre před Ostravu. Skóre na Julisce už ve třetí minutě otevřel domácí Branislav Miloševič, chvíli poté vyrovnal Guélor Kanga. V 65. minutě si Dominik Plechatý vstřelil vlastní gól, na který opět brzy odpověděl Ondřej Zahustel. V 83. minutě zápas rozhodl Benjamin Tetteh. Dukla zůstala poslední o skóre za Karvinou.
    • Pondělní pražské derby mezi Duklou a Spartou uzavře 21. kolo

17/02/2019 | Preview
      Praha – Malé pražské derby mezi fotbalisty Dukly a Sparty uzavře v pondělí 21. kolo FORTUNA:LIGY. V tabulce pátí hosté chtějí navázat na úvodní jarní výhru 1:0 nad Bohemians 1905 a potvrdit, že se jim proti soupeři z Julisky dlouhodobě daří. Domácí by však favorita rádi potrápili podobně jako v předešlém kole Ostravu, s níž remizovali 1:1. V případě bodového zisku Dukla opustí poslední místo.
    • Spartu proti Bohemce spasila až penalta v nastaveném čase

10/02/2019 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty vyhráli na úvod jarní části sezony ve 20. kole FORTUNA:LIGY nad Bohemians 1905 1:0. Malé pražské derby rozhodl v druhé minutě nastavení kapitán Martin Frýdek z dorážky po penaltě, kterou předtím sám neproměnil. Hosté od 83. minuty hráli bez vyloučeného Vladislava Ljovina.
    • 20. kolo zakončí pražské derby Sparty s Bohemians

10/02/2019 | Preview
      Praha - První jarní kolo FORTUNA:LIGY a dvacáté celkově zakončí dnes na Letné pražské derby Sparta - Bohemians 1905, v němž domácí chtějí alespoň částečně zapomenout na nevydařený podzim. Do jara vstupují po sérii výher v přípravných zápasech, ale bez několika hráčů, včetně svého rumunského kapitána Nicolae Stancia, který přestoupil do saúdskoarabského Al Ahlí.
    • Sparta na závěr podzimu opět ztratila, z Příbrami veze pouze bod

15/12/2018 | Reportáže
      Příbram - Fotbalisté Sparty i podruhé v sezoně jen remizovali s Příbramí a to 1:1. Na gól Benjamina Tetteha odpověděli domácí parádním přímým kopem Jana Rezka. Sparta tak ztratila počtvrté za sebou a na vedoucí Slavii může před jarem ztrácet až 17 bodů. Příbram je dvanáctá s náskokem pěti bodů na poslední dvě místa.
    • Sparta prohrála i s Teplicemi a na Slavii ztrácí už patnáct bodů

09/12/2018 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty ani v 18. kole FORTUNA:LIGY neukončili své trápení a doma s Teplicemi prohráli 0:1. Jedinou branku zápasu dal v závěru Pavel Moulis. Severočeši na Letné zvítězili po osmi letech. Pražanům, kteří vyhráli jen dva z posledních devíti zápasů, patří v tabulce páté místo a na vedoucí Slavii ztrácí patnáct a na druhou Plzeň jedenáct bodů.
    • Slovácko obrátilo bláznivý zápas se Spartou, ta nedala dvě penalty

01/12/2018 | Reportáže
      Fotbalisté Slovácka překvapivě porazili v 17. kole FORTUNA:LIGY po dramatickém závěru Spartu 2:1. Pražané vedli od 61. minuty gólem Matěje Pulkraba, v 84. minutě ale srovnal Tomáš Zajíc a v nastavení otočil stav z pokutového kopu Marek Havlík. Hosté neproměnili dvě penalty, první nedal Guélor Kanga a druhou v sedmé minutě nastavení střídající Mihailo Ristič. Letenští navíc dohrávali bez vyloučených Kangy a Eldara Čiviče.
    • Sparta ve výročním utkání remizovala s Jabloncem, Stanciu neproměnil penaltu

25/11/2018 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty remizovali v 16. ligovém kole s Jabloncem bez branek a zhořkla jim oslava 125. výročí od založení klubu. Domácí byli nejblíže ke gólu v 69. minutě, kdy kapitán Nicolae Stanciu neproměnil penaltu. Letenští nevyhráli ve třetím z posledních čtyř kol a na třetím místě tabulky mají ztrátu devíti bodů na vedoucí Slavii a pěti bodů na druhou Plzeň. Jablonec je čtvrtý o bod zpět za Spartou.