>

Zprávy

• Sparta pokořila Hradec Králové a vrátila se do čela tabulky před Slavii

17/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty v 25. kole FORTUNA:LIGY porazili doma Hradec Králové 2:1. Obhájce titulu poslal v 16. minutě do vedení Veljko Birmančevič a pojistku přidal na začátku druhé půle Jan Kuchta. V páté minutě nastavení už jen snížil střídající Matěj Koubek.
    • Plzeň ve šlágru čtyřmi góly rozložila mistra. Sparta padla podruhé v sezoně

10/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty utrpěli ve šlágru 24. kola FORTUNA:LIGY v Plzni debakl 0:4 a v čele tabulky mají už pouze jednobodový náskok před druhou Slavií. Západočechy poslal před vyprodaným stadionem v 45. minutě do vedení Tomáš Chorý, čtyři minuty po pauze zvýšil Cheick Souaré. Za chvíli dostal červenou kartu hostující kapitán Ladislav Krejčí a Viktoria přesilovku využila k dalším dvěma gólům. Nejprve se prosadil lídr tabulky kanonýrů Pavel Šulc a v 70. minutě podruhé Chorý.
    • Sparta zvítězila na Slovácku, rozhodl po přestávce Birmančevič

25/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty zvítězili ve 22. kole FORTUNA:LIGY na Slovácku 3:1 a vedou tabulku o čtyři body před pražským rivalem Slavií, s níž se příští týden utkají v domácím poháru i v nejvyšší soutěži. Obhájce titulu v Uherském Hradišti poslal do vedení v 11. minutě Martin Vitík, chvíli nato vyrovnal Pavel Juroška, ale Veljko Birmančevič a střídající Lukáš Haraslín po přestávce rozhodli o deváté ligové výhře hostů za sebou.
    • Vedoucí Sparta si poradila s Karvinou, Slezany načal trefou nůžkami Krejčí

10/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty začali jarní část sezony FORTUNA:LIGY vítězstvím 3:0 na hřišti nováčka z Karviné. Pražany poslal v utkání 20. kola v prvním poločase do vedení kapitán Ladislav Krejčí a po přestávce zvýšili Adam Karabec s Janem Kuchtou. Obhájce titulu v nejvyšší soutěži posedmé za sebou vyhrál a vede neúplnou tabulku o osm bodů před městským rivalem Slavií, která má dva zápasy k dobru. Slezané šest kol po sobě nezvítězili a zůstali čtrnáctí. Ve středu je čeká odložený domácí duel s Pardubicemi.
    • Sparta šla proti Teplicím brzy do deseti, po obratu ale přesto dokázala vyhrát

17/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty zakončili podzimní část sezony FORTUNA:LIGY výhrou 2:1 po obratu nad Teplicemi, přestože v utkání 19. kola od čtvrté minuty dohrávali bez vyloučeného Lukáše Sadílka. Hosty poslal do vedení ve 13. minutě Muhammad Jásir, po změně stran ale vyrovnal Ladislav Krejčí a v 90. minutě dokonal otočku střídající Victor Olatunji.
    • Sparta zvítězila popáté v řadě, Jablonci dala tři góly. Dohrávala bez Vitíka

09/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty porazili v 18. kole FORTUNA:LIGY doma Jablonec 3:0 a neúplnou tabulku vedou o osm bodů před městským rivalem Slavií, která má dva zápasy k dobru. Obhájci titulu bodovali v 17. utkání ligové sezony a popáté za sebou v ní zvítězili. Naopak Středočeši, kteří ve středeční dohrávce zdolali doma Teplice 3:2, prohráli v lize po pěti utkáních.
    • Čtvrtá výhra v řadě: Sparta uspěla na půdě Pardubic, dvakrát se trefil Krejčí

03/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty zvítězili v 17. kole FORTUNA:LIGY v Pardubicích 2:1. Čtvrtou výhru Pražanů v lize za sebou zařídil dvěma brankami kapitán Ladislav Krejčí, za domácí se prosadil Tomáš Zlatohlávek. Obhájci titulu vedou neúplnou tabulku o pět bodů před městským rivalem Slavií, jejíž duel ve Zlíně byl odložen. Východočeši prohráli čtvrté kolo po sobě a znovu o gól a zůstali čtrnáctí.
    • Sparta si poradila se Zlínem a v tabulce jí opět patří první místo

26/11/2023 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty porazili v 16. kole FORTUNA:LIGY Zlín 2:0. Obhájci titulu se díky vítězství ve výročním utkání k 130 letům od založení klubu vrátili do čela tabulky o dva body před městského rivala Slavii. O výhře domácích rozhodl dvěma brankami v prvním poločase Veljko Birmančevič.
    • Sparta zvládla těžký duel na Baníku, hlavou rozhodl Panák

12/11/2023 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty v 15. kole FORTUNA:LIGY zvítězili ve šlágru v Ostravě 1:0. Stačila jim k tomu jediná střela mezi tyče, kterou ve 48. minutě vyslal hlavou po rohu Filip Panák. Letenský obhájce titulu ve FORTUNA:LIZE podruhé za sebou vyhrál, popáté z posledních šesti kol naplno bodoval a pojistil si vedení v tabulce. Baník před vyprodaným stadionem utrpěl druhou domácí ligovou porážku po sobě a je šestý.
    • Sparta zvítězila nad Bohemians. Rozhodl gól Birmančeviče z penalty

04/11/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty porazili ve 14. kole FORTUNA:LIGY v pražském derby Bohemians 1905 2:0. Obhájce titulu se vrátil do čela neúplné tabulky o dva body před městského rivala Slavii, kterou v neděli čeká domácí šlágr s Plzní. O výhře Letenských rozhodli po změně stran z penalty Veljko Birmančevič a střídající Lukáš Sadílek.
    • 17 zápasů a dost. Sparta venku poprvé padla, nestačila na Mladou Boleslav

29/10/2023 | Reportáže
      Fotbalisté pražské Sparty ve 13. kole FORTUNA:LIGY nečekaně prohráli v Mladé Boleslavi 1:3 a poprvé v ligové sezoně nebodovali. Obhájci titulu mohou přijít o vedení v tabulce, pokud Slavia, která zůstala jediným neporaženým týmem v aktuálním ligovém ročníku, večer zvítězí ve vršovickém derby na stadionu Bohemians 1905.