>

Zprávy

• Slovácko po třech prohrách zabralo remízou s Plzní

21/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně po čtvrtečním vyřazení ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy s Fiorentinou remizovali ve 29. kole FORTUNA:LIGY na Slovácku 1:1. Do vedení poslal Západočechy na konci první půle Idjessi Metsoko, v 73. minutě vyrovnal z pokutového kopu Vlastimil Daníček.
    • Hradec Králové zvítězil ve třetím utkání v řadě, výhru nad Slováckem trefil Harazim

13/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Hradce Králové v 28. kole FORTUNA:LIGY porazili doma Slovácko 1:0 a potřetí za sebou zvítězili. Východočechům zařídil triumf a posun na osmou příčku neúplné tabulky v 77. minutě Štěpán Harazim. Celek z Uherského Hradiště prohrál třetí ligový zápas po sobě a ze šestého místa, které jako poslední zajišťuje účast v nadstavbové skupině o titul, má na "Votroky" už jen tříbodový náskok.
    • Liberec doma válí dál, Slovácko rozložil čtyřmi góly

06/04/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Liberce v 27. kole FORTUNA:LIGY porazili doma 4:1 Slovácko a ze sedmého místa ztrácejí pouze bod na šestou příčku dnešního soupeře, která znamená postup do nadstavbové skupiny o titul. Severočechy poslali do vedení v první půli Luka Kulenovič a Lubomír Tupta. V 53. minutě hosté snížili po vlastní brance Mariose Purzitidise, domácím ale záhy vrátil náskok Filip Prebsl a pojistku přidal v závěru prvním gólem v nejvyšší soutěži Michal Fukala.
    • Slavia v Uherském Hradišti pálila z dálky a je znovu na čele tabulky

30/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie zvítězili ve 26. kole FORTUNA:LIGY na Slovácku 3:1 a v v neúplné tabulce se dostali do čela o dva body před Spartu, jež má k dobru nedělní duel v Českých Budějovicích. Pražané prohráli jediný z posledních 29 ligových zápasů a ve FORTUNA:LIZE ve 12 utkáních po sobě bodovali. Slovácko doma v lize počtvrté za sebou prohrálo a před vlastním publikem na jaře ještě nebodovalo. Přesto zůstává v tabulce čtvrté.
    • Teplice remizovaly se Slováckem, doma neprohrály sedm kol v řadě

16/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Teplic v 25. kole FORTUNA:LIGY remizovali se Slováckem 1:1 a v nejvyšší soutěži doma bodovali posedmé za sebou. Hosty poslal do vedení v 11. minutě Pavel Juroška, záhy ale srovnal Daniel Fila. Nejlepší střelec severočeského týmu mohl v 81. minutě dokonat obrat, z pokutového kopu však neuspěl. Celek z Uherského Hradiště je v tabulce nadále čtvrtý, "Sklářům" patří devátá příčka.
    • Jablonec díky gólu Štěpánka uspěl na Slovácku a posunul se na desáté místo

09/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slovácka ve 24. kole FORTUNA:LIGY prohráli s Jabloncem 0:1. O nečekaném vítězstvím Severočechů rozhodl po hodině hry obránce David Štěpánek. Tým z Uherského Hradiště ani ve třetím domácím zápase na jaře nebodoval a prohrál počtvrté z posledních pěti kol, navzdory neúspěšné sérii ale zůstává v neúplné tabulce čtvrtý. Jablonec v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou bodoval a posunul se na 10. místo.
    • Slovácko otočilo duel na půdě Karviné, Havlík dal jedenáctý gól v sezoně

02/03/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slovácka otočili vývoj zápasu 23. kola FORTUNA:LIGY, vyhráli v Karviné 3:1 a po sérii tří proher poprvé v jarní části bodovali. Domácí šli do vedení po půlhodině hry brankou Dávida Krčíka, ve 37. minutě vyrovnal Vlasij Sinjavskij. Po přestávce hosté využili přesilovku po vyloučení Emmanuela Ayosiho z konce úvodního poločasu a brankami Stanislava Hofmanna a Marka Havlíka si zajistili výhru. Tým z Uherského Hradiště si upevnil čtvrtou příčku v tabulce. Slezané nezvítězili v lize podesáté za sebou a zůstali poslední.
    • Sparta zvítězila na Slovácku, rozhodl po přestávce Birmančevič

25/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Sparty zvítězili ve 22. kole FORTUNA:LIGY na Slovácku 3:1 a vedou tabulku o čtyři body před pražským rivalem Slavií, s níž se příští týden utkají v domácím poháru i v nejvyšší soutěži. Obhájce titulu v Uherském Hradišti poslal do vedení v 11. minutě Martin Vitík, chvíli nato vyrovnal Pavel Juroška, ale Veljko Birmančevič a střídající Lukáš Haraslín po přestávce rozhodli o deváté ligové výhře hostů za sebou.
    • Zlín využil dlouhou přesilovku proti Slovácku, rozhodl Vukadinovič

18/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Zlína otočili zápas 21. kola FORTUNA:LIGY se Slováckem a doma vyhráli 2:1. Tým z Uherského Hradiště sice poslal do vedení už ve čtvrté minutě Pavel Juroška, ale jeho spoluhráč Vlastimil Daníček za půl hodiny dostal červenou kartu. "Ševci" mezi 72. a 80. minutou přesilovku využili díky brankám Toma Slončíka a Vukadina Vukadinoviče.
    • Pardubice na Slovácku v závěru přišly o náskok, i přes oslabení ale vyhrály

10/02/2024 | Reportáže
      Fotbalisté Slovácka ve 20. kole FORTUNA:LIGY nečekaně prohráli s Pardubicemi 1:2 a v nejvyšší soutěži nebodovali po sedmi utkáních. Východočeši vedli od 14. minuty po brance Tomáše Zlatohlávka, v 89. minutě srovnal Rigino Cicilia a využil tak přesilovku, kterou domácí hráli od 68. minuty a vyloučení Dominika Mareše. V první minutě nastavení ale navzdory oslabení rozhodl po brejku hostující Michal Hlavatý. Slovácko zůstalo v neúplné tabulce čtvrté, Pardubice po druhé ligové výhře po sobě třinácté.
    • JVC Hráč a trenér měsíce: Havlík obhájil prvenství, mezi trenéry vyhrál Koubek

22/12/2023 | Aktuální zprávy
      Stejně jako měsíc zpátky se mu dařilo a podruhé v řadě ovládl tradiční anketu FORTUNA:LIGY. Ocenění JVC Hráč měsíce opět získal záložník Slovácka Marek Havlík, jenž s deseti góly přezimuje na čele tabulky střelců a k tomu vytvořil nový rekord. Druhé prvenství v anketě během aktuální sezony nejvyšší soutěže zaznamenal i trenér Plzně Miroslav Koubek (poprvé triumfoval v srpnu). Viktoria pod jeho vedením neztratila v prosincových ligových zápasech ani bod a v tabulce s utkáním k dobru figuruje v elitní trojce.
    • Petržela oslavil pětistovku výhrou: Pořád mě to baví, směje se. Proč cílí na 555?

16/12/2023 | Aktuální zprávy
      500 utkání, 59 branek a 67 asistencí. To jsou čísla Milana Petržely, který coby první fotbalista v historii samostatné FORTUNA:LIGY zasáhl do 500 zápasů. Jubilejní pětistý start zapsal v duelu 19. kola na půdě Mladé Boleslavi, kde svým výkonem přispěl Slovácku k vítězství 1:0. „Pořád se chci udržovat s mladými, držet s nimi krok. Nejdůležitější ale je, že mě to baví,“ řekl čtyřicetiletý záložník.
    • Valenta zařídil Slovácku tři body, hosté v Boleslavi ubránili nulu

16/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Slovácka zvítězili v 19. kole FORTUNA:LIGY v Mladé Boleslavi 1:0. O jedinou branku se v 59. minutě postaral Matěj Valenta. Tým z Uherského Hradiště bodoval v nejvyšší soutěži posedmé za sebou a po čtvrté výhře z posledních pěti zápasů se v neúplné tabulce posunul na třetí místo před Plzeň. Středočeši pět kol po sobě nezvítězili, z toho počtvrté utrpěli porážku a zůstali sedmí.
    • První hráč FORTUNA:LIGY s 500 zápasy! Milan Petržela vylepšil rekord na kulatou metu

Česká nejvyšší soutěž existuje od sezony 1993/94. Ještě nikomu se ale nepodařilo, aby v ní zasáhl do 500 utkání. Až do soboty 16. prosince roku 2023. Na výjimečné číslo dosáhl v duelu proti Mladé Boleslavi záložník Slovácka Milan Petržela. Bývalý reprezentant se tak postaral o svůj další historický zápis.
    • Slovácko v přestřelce složilo Bohemians, Havlík se blýskl čtyřmi zásahy

09/12/2023 | Reportáže
      Fotbalisté Slovácka zvítězili v 18. kole FORTUNA:LIGY nad Bohemians 1905 5:2 a v neúplné tabulce se vrátili na třetí místo. K domácí výhře přispěl čtyřmi góly Marek Havlík, který s deseti brankami vede tabulku střelců. Mužstvo z Uherského Hradiště bodovalo pošesté za sebou.