16FK Dukla Praha2925:5820

Zprávy

• Plzeň díky gólu Beauguela v závěru porazila Baník 2:1 a přiblížila se Slavii

13/04/2019 | Reportáže
      Fotbalisté Plzně vyhráli v 28. kole FORTUNA:LIGA doma nad Ostravou 2:1. Baník poslal v 39. minutě do vedení Patrizio Stronati, ale ještě do pauzy srovnal Tomáš Chorý a pět minut před koncem otočil stav další útočník Viktorie střídající Jean-David Beauguel, který byl ještě v závěru vyloučen. Obhájce titulu zvítězil potřetí za sebou a z druhého místa v tabulce stáhl ztrátu na vedoucí Slavii před jejím nedělním duelem se Spartou na čtyři body. Baník prohrál popáté z posledních sedmi kol a zůstal pátý.
    • Ostrava zdolala po trefách Kuzmanoviče a Diopa Teplice

07/04/2019 | Reportáže
      Ostrava - Fotbalisté Ostravy v duelu týmů usilujících o první šestku tabulky porazili Teplice 3:1. Dvěma góly se na vítězství Baníku podílel Nemanja Kuzmanovič, jediný úspěch hostů obstaral jejich jarní kanonýr Jakub Hora, který dosáhl už své jedenácté trefy v sezoně. Baník i podruhé v ročníku s Teplicemi vyhrál a na ostravské půdě je zdolal po dlouhých šesti a půl letech. Ostravští navíc utnuli sérii pěti ligových zápasů bez vítězství a upevnili si místo v elitní skupině.
    • Karviná porazila Ostravu 2:0, z výhry se radovala po sedmi zápasech

29/03/2019 | Reportáže
      Karviná – Fotbalisté Karviné v předehrávce 26. kola FORTUNA:LIGY porazili 2:0 Ostravu. Domácí se díky brankám Lukáše Budínského a Petra Galušky dočkali prvního vítězství po sedmi kolech a opustili poslední příčku tabulky. Baník naopak natáhl sérii bez vítězství na pět zápasů a ještě ho čeká boj o udržení místa první šestce pro nadstavbovou část.
    • Fanoušci v Karviné se mohou v dalším kole těšit na fotbalovou střelnici

27/03/2019 | Aktuální zprávy
      Po reprezentační pauze se vrací FORTUNA:LIGA a my se máme na co těšit. Následující kolo se po reprezentační přestávce rozeběhne v pátek, kdy Karviná přivítá na svém stadionu Ostravu. Nebudou to ale jediní hosté, kteří do Karviné přijedou. Na událost totiž míří i oblíbená Fortuna fotbalová střelnice.
    • Baník v souboji o první šestku remizoval s Boleslaví 1:1

16/03/2019 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy se v utkání 25. kola FORTUNA:LIGY rozešli s Mladou Boleslaví smírně 1:1 a v souboji o první šestku si před sedmými Středočechy udrželi pětibodový náskok. Baník vedl rychlým gólem Václava Procházky, ale hosté ještě před poločasem srovnali zásluhou střídajícího Murise Mešanoviče. Ostravský tým přerušil sérii tří proher, Boleslav na jaře ani pošesté neprohrála.
    • Slavia porazila Baník hladce 4:0 a navýšila vedení na čele tabulky

10/03/2019 | Reportáže
      Fotbalisté Slavie vyhráli ve 24. FORTUNA:LIGY nad Ostravou 4:0 a zvýšili náskok v čele tabulky na šest bodů před druhou Plzní. Červenobílé poslal v 18. minutě do vedení Milan Škoda, po změně stran sice nedal domácí Miroslav Stoch penaltu, ale v 70. minutě přidal pojistku střídající Lukáš Masopust a v nastavení se trefili ještě Michal Frydrych a střídající Mick van Buren. Slavia tak Baníku vrátila podzimní porážku 1:2. Ostrava utrpěla třetí prohru za sebou a z pátého místa ztrácí dva body na čtvrtý Jablonec.
    • Sparta i v deseti hráčích vyhrála souboj o třetí místo proti Ostravě

24/02/2019 | Reportáže
      Praha - Fotbalisté Sparty porazili ve 22. kole FORTUNA:LIGY v přímém souboji o třetí místo Ostravu 3:2. Pražané v sestavě s navrátilcem a reprezentačním kapitánem Bořkem Dočkalem zvítězili i ve třetím jarním utkání a odskočili soupeři v tabulce na tři body. Hosté vedli od 26. minuty díky Damemu Diopovi, ale v 39. minutě srovnal Lukáš Štetina a po pauze otočil stav David Moberg Karlsson. V 61. minutě byl vyloučen Štetina, ale Baník v přesile inkasoval od Václava Drchala a v závěru už jen snížil Nemanja Kuzmanovič. Ostrava prohrála po pěti kolech.
    • Sparta přivítá v bitvě o třetí flek ostravský Baník

24/02/2019 | Preview
      Praha - V jediném dnešním utkání 22. kola FORTUNA:LIGY přivítá pražská Sparta letitého rivala Baník Ostrava v souboji o třetí místo v tabulce. Za domácí tým může nastoupit i reprezentační kapitán Bořek Dočkal, který v pátek podepsal smlouvu a vrátil se na Letnou po angažmá v Číně a severoamerické MLS.
    • Liberec dotahoval, ale Baník nakonec vydřel výhru 2:1

16/02/2019 | Reportáže
      Ostrava - Fotbalisté Ostravy porazili ve 21. kole FORTUNA:LIGY Liberec 2:1 a udělali výrazný krok směrem k účasti ve skupině o titul. Díky gólům Milana Baroše a Dameho Diopa totiž sedmému Slovanu odskočili na třetím místě už na rozdíl deseti bodů. Hosté sice v závěru Tarasem Kačarabou snížili, ale vyrovnat už nestihli a s Baníkem prohráli po pěti a půl letech a osmi zápasech bez porážky.
    • Baník na Dukle ztratil a klesl na čtvrté místo, trefil se Kuzmanovič

08/02/2019 | Reportáže
      Fotbalisté Ostravy vstoupili do jarní části FORTUNA:LIGY remízou 1:1 na hřišti Dukly a klesli na čtvrté místo o bod za Jablonec. Pražané v neúplné tabulce poskočili na předposlední pozici, ale Karviná má k dobru sobotní zápas s Opavou. Domácí poslal v duelu 20. kola do vedení ve 13. minutě Jakub Podaný, ještě do pauzy srovnala zimní posila Nemanja Kuzmanovič. Baník si vytvořil mnoho dalších šancí, ale gólmana Filipa Radu už nepřekonal, brankáře Dukly také jednou zachránilo břevno.
    • Ostrava se v mrazivé předehrávce rozešla s Olomoucí bez branek

14/12/2018 | Reportáže
      Ostrava – Úvodní zápas 19. kola FORTUNA:LIGY mezi Ostravou a Olomoucí přinesl bezbrankovou remízu. Baník byl ve dvoustupňovém mrazu aktivnější a měl blíže ke gólu, ale Stronati v největší příležitosti hlavičkoval do spojnice tyče a břevna. Ostrava potřetí za sebou neprohrála a neinkasovala ani gól. Přezimuje s 34 body, což je její suverénně nejlepší prvoligový výsledek v poslední dekádě.