<
>

Teplice poprvé na jaře vyhrály, ale proti Opavě se strachovaly až do konce

Teplice - Fotbalisté Teplic v utkání 23. kola FORTUNA:LIGY porazili 3:2 Opavu a poprvé v jarní části nejvyšší soutěže vyhráli. Severočechy poslal dvěma góly do vedení Jakub Hora, za hosty ještě v prvním poločase snížil Jan Žídek. Slezané poté ve druhé půli soupeře výrazně zatlačili, ale třetí gól domácích přidal Jan Kuchta. Václav Juřena už jen snížil.

fkteplice.cz
    23. kolo, Základní částTEP3:22:1

První poločas patřil domácím. Moulis v sedmé minutě ještě trefil tyč, ale o chvíli později už se Severočeši dočkali. Helebrand ve vápně fauloval Moulise a nařízenou penaltu proměnil Hora. Tepličtí byli i nadále aktivní a v 36. minutě přidali druhou branku. Postaral se o ni opět Hora, když si po Krobově centru připsal osmý zásah v sezoně.

Opava si v prvním dějství nevypracovala jedinou vyloženou šanci, ale přesto dokázala snížit. Krátce poté, co domácí Žitný v dobré pozici přestřelil, totiž propadl míč v teplickém vápně k Jurečkovi, s jehož střelou si brankář Grigar ještě poradil, ale z dorážky se prosadil Žídek. Pro opavského kapitána šlo o první ligový gól.

Ve druhém poločase zápas nabral na tempu a bylo to především zásluhou Opavy, které nebyla daleko od vyrovnání. Nejprve zahrozil ranou z dálky Simerský a poté zcela osamocený v dobré pozici jen těsně nedosáhl na centr Žídek. Po hodině hry Grigar vyrazil Smolovu hlavičku, a když už ho po brejku přehodil Jurečka, míč před čárou odkopl Jeřábek.

Trest za zahozené šance přišel v 84. minutě po chybě zkušeného Zavadila, kterou úspěšným únikem potrestal Kuchta. Opava ale boj o bod nevzdala a dvě minuty před koncem snížil povedenou ranou zpoza vápna Juřena. Na víc už se ale hosté nevzmohli a ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Tepličtí se naopak po dvou porážkách a jedné remíze dočkali prvního vítězství.

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): "Na utkání jsme byli dobře připravení. Zvládli jsme i vstup, který byl velmi dobrý. Ale potom jsme se uspokojili a soupeř ještě v prvním poločase převzal otěže a snížil. Musíme se zamyslet nad závěry prvních poločasů, protože na Slavii nastřelil Zmrhal břevno, v Karviné jsme inkasovali v 46. minutě a proti Opavě v 44. minutě. A špatný byl i vstup do druhé půle. Utkání pak už nebylo o herní kvalitě, od některých hráčů čekám víc. Potřebuji zvýšit aktivitu na stranách hřiště i to, aby začala hrát víc střední záloha. Vítězství proti Opavě jsme utrpěli, ale jsme za něj strašně rádi."

Ivan Kopecký (trenér Opavy): "První půle byla z naší strany hodně slabá. Náš nejslabší výkon. Vlastní nedůsledností a nešikovností jsme umožnili Teplicím jít do dvoubrankového vedení. Spíš jsme si ale zasloužili dostat do držky za tento výkon. Takhle se nehraje a nebojuje. Po domluvě v kabině bylo vidět zlepšení, pomohl nám i kontaktní gól. Ale asi jsme urazili boha, protože i přes všechny šance se nám nepodařilo vstřelit branku na 2:2. Místo toho nás soupeř opět potrestal, protože jsme mu nahráli přímo na nohu. Další naše nešikovnost. Ten nahoře náš bohorovný výkon v prvním poločase viděl a vytrestal nás. Raději nechtějte slyšet, co jsem řekl hráčům o přestávce. Nebyla to příjemná slova. Chyběla nám energie, byli jsme vlažní. Takhle se o ligu nehraje. Klukům do hlav nevidím, ale opětovně čekáme na nějakou facku a až pak se zvedáme. Tohle se už nesmí opakovat."

FK Teplice – SFC Opava 3:2 (2:1)

Branky: 8. (pen.) a 36. Hora, 84. Kuchta – 44. Žídek, 88. Juřena.
    Rozhodčí: Ginzel – Mokrusch, Kožár.
    ŽK: Ljevakovič, Shejbal, Jeřábek, Vondrášek, Kuchta, Hora, Trubač – Helebrand, Smola.
    Diváci: 2891.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Krob – Hora, Ljevakovič (73. Hošek), Kučera, Moulis – Jindráček (67. Trubač), Žitný (55. Kuchta). Trenér: Hejkal.

Opava: Šrom – Helebrand (46. Schaffartzik), Simerský, Svozil, Žídek – Jurečka, Zavadil, Janetzký, Řezníček (78. Juřena), Stáňa (58. Zapalač) – Smola. Trenér: Kopecký.