<
>

Slavia se po prohře v Plzni vrátila na vítěznou vlnu, Slovácku nastřílela čtyři góly

Praha - Fotbalisté Slavie zvítězili ve 22. kole FORTUNA:LIGY nad Slováckem 4:0. Od 26. minuty vedli po vlastním gólu Vlastimila Daníčka a ještě do pauzy přidal pojistku Lukáš Masopust. Po změně stran se trefil Josef Hušbauer, pak nedal penaltu Milan Škoda, ale za dvě minuty uzavřel skóre Tomáš Souček. Pražané napravili minulou ligovou prohru 0:2 v Plzni a před západočeským obhájcem titulu dál vedou tabulku o tři body. Slovácko nebodovalo poprvé po třech kolech a je deváté.

slavia.cz
    22. kolo, Základní částSLA4:02:0FCS

Slávistický trenér Trpišovský udělal po čtvrteční výhře 4:1 v Genku a postupu do osmifinále Evropské ligy tři změny v sestavě. Na levé straně místo zraněných Zmrhala a Bořila nastoupili Zelený se Stochem a ve středu zálohy místo Traorého dostal přednost Hušbauer.

Slovácko povzbuzené sérii výher nepřijelo do Edenu jen bránit a v první půli hrálo s favoritem otevřenou partii. Tým z Uherského Hradiště měl dokonce úvodní velkou šanci, Janoškovu důraznou hlavičku pod břevno však vyrazil gólman Kolář nad břevno.

V 26. minutě otevřeli domácí skóre. Daníček se srazil ve vlastním vápně se spoluhráčem a následně završil smolnou chvilku nešťastnou tečí Škodovy střely do vlastní sítě. Slovácko v lize inkasovalo po třech zápasech.

Hosté byli i po obdrženém gólu aktivní. Ve 34. minutě se dostal k zakončení Daníček a jeho tečovaná střela skončila těsně nad. To Slavia byla mnohem produktivnější. Ve 40. minutě utekl obraně Slovácka Stoch, nacentroval do vápna a Masopust z první před brankářem nezaváhal. Při druhém soutěžním startu za Pražany po zimním příchodu z Jablonce a jubilejním 150. ligovém utkání poprvé na jaře skóroval.

Trenér Slovácka Svědík po přestávce poslal na trávník dva čerstvé hráče Rezka s Hellebrandem, Slavia už ale držela otěže utkání pevně v rukách. V 56. minutě se v rohu vápna uvolnil Hušbauer a technickou střelou do horního rohu zvýšil na 3:0.

V 74. minutě mohl přidat další gól Škoda, který ale z penalty po zákroku hostujícího Rezka na Součka přestřelil. Trefil se až o dvě minuty později Souček z dorážky po střele střídajícího Baluty. Slavia potvrdila pozici týmu s nejlepším útokem a vyrovnala svou nejvyšší výhru v ligové sezoně.

SK Slavia Praha – 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)

Branky: 26. Daníček (vl.), 40. Masopust, 56. Hušbauer, 76. Souček.
    Rozhodčí: Ardeleanu – Kožár, Novák – Adam (video).
    ŽK: Kúdela, Traoré – Daníček, Navrátil, Divíšek.
    Diváci: 10089.

Slavia: Kolář – Coufal (78. Frydrych), Kúdela, Deli, Zelený – Souček, Král (75. Traoré) – Masopust (69. Baluta), Hušbauer, Stoch – Škoda. Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Trmal – Juroška, Hofmann, Kadlec, Divíšek (75. Reinberk) – Daníček – Diviš, Janošek, Havlík (46. Hellebrand), Navrátil – Zajíc (46. Rezek). Trenér: Svědík.