<
>

Vedoucí Slavia otočila zápas v Opavě a znovu odskočila Plzni na rozdíl čtyř bodů

Opava - Fotbalisté Slavie vydřeli výhru 3:2 na hřišti opavského nováčka a po 17. kole udrželi v čele tabulky čtyřbodový náskok na druhou Plzeň. Pražané vedli po gólu Jaromíra Zmrhala, jenže Slezané skóre otočili penaltou Pavla Zavadila a trefou Nemanji Kuzmanoviče. Pak se ale podruhé prosadil Zmrhal a po vyloučení domácího Tomáše Smoly zajistil výhru sešívaných Tomáš Souček. Opava prohrála poprvé od návratu na svůj stadion z brněnského azylu.

slavia.cz
    17. kolo, Základní část2:31:1SLA

Pražané začali aktivně a po Hušbauerově centru na Škodu si málem balon srazil do vlastní brány Simerský. Ve 24. minutě se už slávisté dočkali. Po dlouhém autovém vhazování Coufala prodloužil Souček na Zmrhala a ten poslal míč Šromovi do protipohybu přesně na zadní tyč.

Autor úvodní branky vzápětí pálil těsně vedle a Škoda dělovkou zazvonil na pravou tyč. Pak poprvé vážněji zahrozili Slezané. Zapalač si v šestnáctce prostrčil míč mezi obránce, Bořil ho stáhl k zemi a sudí Pechanec ukázal na penaltu. Balon si vzal Zavadil a nekompromisní bombou pod břevno srovnal. Čtyřicetiletý záložník tak vylepšil vlastní rekord nejstaršího střelce, který kdy skóroval v samostatné lize.

V závěru první půle mohla Opava přidat druhý zásah. Hlavičku Kuzmanoviče ovšem Kolář vytáhl na břevno a krátce nato pálil srbský útočník těsně nad bránu. Co nadšeně bojujícím domácím nevyšlo na konci prvního poločasu, klaplo hned po změně stran. Zavadil parádně rozehral standardku a Smola skóroval, jenže radost opavským fotbalistům překazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

Tribuny v Městských sadech ještě zlostně bouřily, když Zapalač poslal dlouhý balon na Smolu, ten přiťukl Kayambovi a po jeho chytré přihrávce skóroval Kuzmanovič. Radost ale Opavě vydržela jen pět minut. Hušbauer totiž posunul míč na Zmrhala, jenž se prohnal kolem Svozila a skóroval mezi nohy Šroma.

Pak během pěti minut nasbíral za řeči k sudímu a následné oplácení Smola dvě žluté karty a musel ze hřiště. Slávisté přesilovku využili okamžitě. Bořilův centr z levé strany propadl k Součkovi a ten vrátil Pražanům těsné vedení. Opavští v deseti vyrovnat nedokázali. Šrom na konci ještě zlikvidovat Stochovi penaltu po vlastním faulu na slovenského záložníka.

SFC Opava – SK Slavia Praha 2:3 (1:1)

Branky: 38. Zavadil z pen., 53. Kuzmanovič – 24. a 60. Zmrhal, 73. Souček.
    Rozhodčí: Pechanec – Paták, Myška.
    ŽK: Jursa, Žídek, Smola, Zavadil – Bořil, Ngadeu, Hušbauer.
    ČK: 70. Smola (Opava).
    Diváci: 5836.

Opava: Šrom – Hrabina (84. Janetzký), Simerský, Svozil, Žídek – Kayamba, Zavadil, Jursa (72. Schaffartzik), Zapalač (90. Juřena) – Kuzmanovič, Smola. Trenér: Kopecký.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu (67. Deli), Bořil – Souček, Hušbauer – Stoch, Sýkora (57. Olayinka), Zmrhal (90. Frydrych) – Škoda. Trenér: Trpišovský.